Jelvnyszerz tramozgalom lersok

Tra tjegysg: Mtra

Mátrai Rákóczi-túra jelvnyszerz tra mozgalom lersa

Rkczi jelvnyszerz tramozgalom

Rkczi jelvnyszerz tramozgalom a Mtrban

Egy olyan utazsra hvjuk most nt, amelyet mi mr megltnk, s rmmel osztozunk mindenkivel a megszerzett lmnyekben. Ez egy letre szl kaland rsze, amelyet csak azoknak van mdjuk meglni, akik szeretik a termszetet, alzattal fogadjk annak ajndkait. De mg ez sem elg. Kell hozz a hon ismeretre val hezs s a hon szeretete. Radsul mindezt csak gyalogosan lehet elrni.
A tramozgalom a hagyomnyrzs s a termszetjrs legnemesebb tvzete. sztnzst s mdot ad a turistnak, hogy ismerkedjen haznk egy-egy tjnak trtnelmvel, s a trtnelem elhivatott kutatjnak, hogy a sz szoros rtelmben nyomba eredjen hsnek. Teljestse nincs idhz ktve; mindenki a sajt tempjban jrja vgig az tvonalat, hogy az igazolfzet lersa segtsgvel lmnny srsdjenek benne a trtnelem emlkei s a termszet csodi.
Egyesletnk is szeretne hasonl tralmnyt knlni minden honfitrsunknak, ezrt 2004. prilis 3-n tjra indtottuk a Rkczi jelvnyszerz trt a Mtrban.
  A tramozgalom szablyai:
  1. A tra clja: a Mtra hegysgben a II. Rkczi Ferenc fejedelem emlkt rz helyek felkeresse, valamint a hegysg termszeti szpsgeinek s kulturlis ltnivalinak megismerse.
  2. A tra irnytja: a Kkes Turista Egyeslet (3200 Gyngys, Trk Ignc u. 1.)
  3. A tra tvonala: a Gyngysn a Knyves Klmn trrl (Rkczi szobor) a Pardsasvri veggyrig tart srga sv jelzs turistat, melynek hossza 42,8 km.
  4. A tra teljestse: trtnhet csoportosan vagy egynileg, korra s llampolgrsgra val tekintet nlkl, brmely irnyban, brmilyen szakaszokra bontva, csak gyalogosan. A tra idpontja s idtartama nincs korltozva.
  5. A teljests igazolsa: az tvonal-lersban is tallhat helyeken a jelek, illetve szvegek igazol lapra trtn berajzolsval, illetve bersval lehetsges. Amennyiben a jel a termszetben megrongldott vagy elpusztult, a helyet s a teljestt egyrtelmen brzol fnykpes igazolst is elfogadunk.
  6. A jelvny odatlse: A fzetet a kitlttt igazollappal postai ton kell elkldeni a Kkes Turista Egyeslet cmre. A levlben felblyegzett s megcmzett A5-s vlaszbortkot is krnk kldeni. Az egyeslet a jelvny odatlsrl levlben rtesti a teljestt, aki a jelvnyt elzetes egyeztets utn szemlyesen, djmentesen veheti t. Amennyiben a szemlyes tvtel nem lehetsges, gy azt a fzettel egytt postzzuk a teljest rszre.
  7. A tra hivatalos honlapja: a www.matrahegy.hu, ahol a tra irnytja a teljestőkről rszletes s folyamatos statisztikt kzl. Itt lehet tovbb tjkozdni az tvonal esetleges vltozsairl, valamint egyb rdekessgekrl ill. tudnivalkrl is.
Az igazolpont helyeTv (km)Szint (m)Tv (km)Szint (m)Megjegyzs
Gyngys --> PardsasvrPardsasvr --> Gyngys
Gyngys, Rkczi szobor0,0042,81435
Cseplye-tet3,831539,01435
Szent Anna-t5,734537,11270
Mtrafred, kpolna9,138033,71225
Rkczi-forrs11,053031,81210
Hank kilt11,964030,91210
Kecske-brc13,675529,21190Teljestve: 2008-10-10
Som-nyereg16,390026,51100Teljestve: 2008-10-10
Kkestet, Rkczi emlkfa18,2118524,61100Teljestve: 2008-10-10
Sas-k20,1122022,7945Teljestve: 2008-10-10
Diszn-k21,2122021,6780Teljestve: 2008-10-10
Rzsaszlls23,3122019,5640Teljestve: 2008-10-10
Szent Istvn-csevice26,8122516,0315Teljestve: 2008-10-10
Pardfrd, Rkczi-fa29,7122513,1260Teljestve: 2008-10-10
Pard, Palc hz33,112609,7250
Pard, fafarag killts33,812709,0245
Mhszkert36,614106,2245
Hrsas-tet alatti nyereg38,515004,3175
Ss-cseri tet41,716001,130
Pardsasvr, veggyr42,816300,00
  Az igazolfzetet
Budapesten s Egerben a Magyar Termszetbart Szvetsgnl,
Gyngysn a ftri Tourinform irodban
s kzvetlenl a Kkes Turista Egyeslettl lehet megvsrolni. Tovbbi nformci:
Simon Pter (30) 274-7057
Merva Eszter (30) 525-8634
e-mail: geogyongy@freemail.hu
eszter.merva@mert.hu  

2004. prilis 30. Az eredeti kirs a: http://www.matrahegy.hu/kte/rakoczi.php oldalon tallhat meg.